Výroba a montáž

Vyrábíme univerzální filtrační a drenážní systém

Filtrační a drenážní systém AQUAFILTER představuje spolehlivou a univerzální filtraci, která je prověřena dlouholetou praxí a laboratorními výsledky. Fungování drenážního systému AQUAFILTER je založeno na principu převládajících průtokových ztrát. Univerzální charakter drenážního systému AQUAFILTER umožňuje osazení jak na úpravnách vod, tak jej lze využít jako moderní a efektivní variantu 3. stupně čištění odpadních vod na ČOV.

Získáte unikátní filtrační a drenážní systém.

Jsme přímý výrobce filtrační technologie.

Dlouhá životnost a bezúdržbový provoz.

Oceníte univerzální využití systému.

Získáte kompletní servis systému.

Drenážní systém lze osadit jak do filtrů se střední mezistěnou, tak bez mezistěny. Filtrace umožňuje zajistit široké spektrum průtoku pracích médií.

  • Ve variantě s pracím vzduchem funguje filtrace v rozmezí 2–25 l/s×m² (10,8–108 m³/h×m²).
  • Ve variantě s prací vodou funguje filtrace v rozmezí 2–18 l/s×m² (10,8–97,2 m³/h×m²).

Drenážní systém lze osadit jak do filtrů se střední mezistěnou, tak bez mezistěny. Filtrace umožňuje zajistit široké spektrum průtoku pracích médií.

Aquafilter

Výhody filtračního systému

Filtrační náplň o velikosti zrna nad 0,6 mm je možné ukládat přímo na filtrační systém.

Prací voda a prací vzduch jsou rozváděny samostatnými trubními tělesy tak, aby zvolená intenzita prací vody byla co nejméně ovlivňována odlišným přetlakem pracího vzduchu.

Inovovaná konstrukce systému z nerezové oceli zaručuje dlouhodobou životnost, přibližně 50 let.

V porovnání s jinými systémy nabízí systém AQUAFILTER, při použití dvouvrstvé filtrační náplně, významné investiční úspory. A to díky potřebné menší dimenzi vodojemu, čerpadel a potrubí pro prací vodu. Další provozní úspory technologie dosahuje na prací vodě, elektrické energii a filtračním materiálu.

Rovnoměrné vytlačování pracího vzduchu a prací vody do filtrační náplně v celé ploše filtru, po celou dobu prací filtrační náplně a při všech garantovaných pracích intenzitách. Této vlastnosti je dosahováno s využitím bezpečného principu převládajících průtokových ztrát. Díky tomuto hydraulickému řešení je systém schopen udržet ostré rozhraní ve dvouvrstvých filtrech, a to i při relativně nízkých intenzitách prací vody. V důsledku toho se snižuje rychlost abraze filtračního uhlí filtračním pískem.

Filtrační hlavice se štěrbinami 0,4 mm tvoří ve spojení s nátrubkem "trysku pro trubní tělesa". Tvar a způsob zpracování filtrační hlavice minimalizuje možnost jejího zanášení filtrační náplní. Nátrubek má zásadní význam při generování potřebné průtokové ztráty při předem určeném průtoku. Počet "trysek pro trubní tělesa" se pohybuje v rozmezí 50–60 ks/m².

Systém AQUAFILTER nevyužívá žádné pevné spoje, zálivky ani jiné nerozebíratelné spoje. V případě potřeby je proto možné jeho jednotlivé části snadno demontovat.

Celý drenážní systém díky svému hydraulickému návrhu a provedení dosahuje maximálního účinku praní filtrační náplně. Prakticky zcela eliminuje mrtvá (nepraná) místa ve filtrační náplni.

Systém obsahuje unikátní možnost ověřit pomocí vzduchu stav vodních těles bez nutnosti vyjmutí filtrační náplně. Této schopnosti je dosaženo inovativním tvarem nátrubku s otvorem v jeho horní části, který umožňuje výstup vzduchu.

Systém je plně pochozí do nosnosti 150 kg.

Proč systém AQUAFILTER?

Trubní drenážní systém AQUAFILTER ve své základní podobě byl vyvíjen více než dva roky, přičemž byl podrobován řadě praktických zkoušek, aby bylo dosaženo jeho požadovaných funkčních vlastností. Jeho vývoj v jednotlivých dílčích částech však pokračoval a pokračuje kontinuálně.

První aplikace se systém dočkal v roce 1981. Od té doby byl osazen v 58 úpravnách vod v České i Slovenské republice, na celkové filtrační ploše 9 752 m². Kromě toho prošel systém AQUAFILTER opakovaným nezávislým testováním v laboratořích několika významných vodohospodářských společností (Hydroprojekt, Severomoravské vodovody a kanalizace, Jihočeské vodovody a kanalizace, Pražské vodárny). Všechny laboratorní testy prokázaly vysokou účinnost drenážního systému.

V roce 2017 došlo k uzavření dohody o spolupráci firem AQUAFILTER, v. o. s. a Stavební huť Slatiňany, spol. s r. o. o dalším rozvoji, montáži a záručním i pozáručním servisu. Spojením know-how a zázemí obou společností vznikl stabilní partner pro všechny zájemce o drenážní systém AQUAFILTER.

Tato spolupráce přinesla taktéž vytvoření varianty v provedení z nerezové oceli. Ze stejného materiálu jsou nyní i podpěrné prvky systému. Podařilo se zkrátit dobu potřebnou k instalaci drenážního systému, zajistit jeho lepší stabilitu i vyšší mechanickou odolnost, to vše při zachování osvědčených filtračních parametrů daných hydraulickým řešením celého systému.

Zavolejte nám

Poskytujeme vám kompletní výrobu, dodávku a montáž drenážního systému AQUAFILTER. Zajistíme vám projekční práce, výrobu drenážního systému, ocelových konstrukcí a zámečnických prvků a postaráme se o kompletní montáž technologických zařízení. Získejte více informací o možnostech dodávky a instalace. Zavolejte nám. Sídlíme ve Slatiňanech v okrese Chrudim, realizace filtračního systému provádíme nejen v Pardubickém kraji, ale i po celé České republice.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Prohlédněte si Zásady ochrany osobních údajů.