Projekční činnost

Zefektivníme procesy v ČOV

Specializujeme se na projekce, realizace a optimalizace čistíren odpadních vod (ČOV). Optimalizace provozu ČOV je v současné době klíčovým faktorem pro efektivní a udržitelný provoz čistíren odpadních vod. Cílem optimalizace provozu ČOV je snížit energetickou náročnost technologie a zvýšit efektivitu technologického procesu. Pomůžeme vám efektivně snížit provozní náklady ČOV.

Na začátku provádíme komplexní posouzení stávajícího provozu ČOV, kdy analyzujeme vstupní a výstupní parametry odpadních vod. Následně provedeme návrh optimalizace provozu pomocí matematického modelu GPS-X s ohledem na celkovou energetickou náročnost.

Realizujeme:
Komplexní posouzení stávajících provozů ČOV.
Optimalizace provozu pomocí matematického modelu GPS-X.
Energetické optimalizace aeračních systémů.
Technologické optimalizace reálného provozu ČOV.
Energetické audity ČOV v souladu s TNI CEN/TR 17614.

Provádíme energetický audit.

Snížíme provozní náklady ČOV.

Zvýšíme efektivitu procesů ČOV.

Snížíme energetickou náročnost ČOV.

Využíváme pokročilé simulace procesů.

Podívejte se také na naše další služby, mezi které patří projektování kanalizace a vodovodů.

Pár vět o tom, co jsme vlastně zač.

Co z nás dělá volbu právě pro vás?

Energetické audity ČOV jsou důležitým krokem ke zlepšení energetické účinnosti a snížení provozních nákladů ČOV. Nabízíme vám energetické audity ČOV v souladu s TNI CEN/TR 17614. Jedná se o evropský standard pro energetické audity ČOV.

V rámci energetického auditu ČOV se zaměříme na detailní posouzení energetické účinnosti a nákladů provozu ČOV. Naši odborníci provedou kompletní analýzu procesů ČOV a identifikují oblasti, kde lze vylepšit energetickou účinnost a snížit provozní náklady.

Metody energetického auditu v souladu s TNI CEN/TR 17614 zahrnují:
Detailní posouzení energetické účinnosti a nákladů provozu ČOV.
Identifikace oblastí, u kterých lze snížit spotřebu energie, vody a chemikálií.
Návrh optimálních řešení pro zlepšení energetické účinnosti a snížení nákladů.
Výpočet návratnosti investic do energetické účinnosti.

Metody analýzy a simulace

Pokročilá analýza a simulace procesů ČOV

Pro simulování provozu ČOV a jeho optimalizaci využíváme metodu tvorby „digitálního dvojčete ČOV“ v simulačním programu GPS-X. Jedná se o moderní matematický model, který detailně analyzuje procesy na ČOV. Model simuluje různé scénáře provozu ČOV a posuzuje jejich účinnost a efektivitu. Díky tomu je možné navrhnout optimální nastavení procesů, které zvýší efektivitu čištění odpadních vod a sníží náklady na provoz.

Výhody systému GPS-X:

Náhled simulace ČOV v software GPS-X

Kontaktujte nás

Pomůžeme vám zvýšit efektivitu provozu ČOV a snížit náklady na energie. Navrhujeme projekty tak, aby vám poskytly nejvyšší užitek a byly šetrné k životnímu prostředí. Sídlíme ve Slatiňanech v okrese Chrudim. Návrhy optimalizace ČOV realizujeme po celé České republice. Navštivte naše kontakty a zavolejte nám.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Prohlédněte si Zásady ochrany osobních údajů.