STRIPLE A SETTLER

Střídavá aktivní adsorpce

Technologie "AAA" umožňuje čistírnám odpadních vod splnit nové standardy s vyšší účinností a kapacitou. Oproti standardním primárním usazovacím nádržím dosahuje až 60% účinnosti při odstraňování CHSK a 30% účinnosti při odstraňování dusíku a fosforu, a to při nižších nárocích na energie. Tato technologie také výrazně snižuje spotřebu chemikálií na ČOV. Díky absenci míchadel a čerpadel je pak provozně nenáročná.

Snížení zatížení biologické části ČOV

Odstranění přibližně 2/3 CHSK, 1/3 N a 1/3 P

Zlepšení energetické bilance ČOV

Vyšší efektivita využití  vyhnívacích nádrží

Detaily o technologii:

Popis a schéma

Systém pracuje se dvěma paralelními nádržemi, typicky v cyklech trvajících 1 hodinu a skládá se z pěti fází: přítok/odtok (30 min), zahuštění, odtah kalu, provzdušňování a sedimentace. Při provozu jsou všechny fáze řízeny vzduchem s výjimkou odtoku, který závisí na přítoku vody.

Provzdušňování je regulováno podle obsahu rozpuštěného kyslíku (standardně 0,5-1 mg/l), zatímco doba odtahu kalu se automaticky upravuje podle aktuální koncentrace nerozpuštěných látek v nádrži pomocí online měření.

Boční obrázek popisuje plnění a odtok z AAA-1 při souběžné odtahu kalu, aeraci a sedimentace v AAA-2.

Implementace

Pro zakomponování AAA procesu do již existující ČOV je možné využít stávající nádrže obdélníkového i kruhového tvaru. Ve většině případů je nezbytné pouze rozdělení stávajících nádrží, čímž dojde k vytvoření samostatné zahušťovací nádrže.

KOMPONENTY

Dekantér AirLock je konstruován na základě principu potápěčského zvonu, který využívá tlakový vzduchový polštář k vytlačení vody a brání tak vniknutí kalu do dekantačního systému během procesu míchání a aerace. Na fotografii níže je zobrazen horní konec dekantéru AirLock s vzduchovým potrubím, které zajišťuje plnění a uvolňování vzduchového polštáře.

Zachycení odpadního kalu

Systém AirLift slouží k efektivnímu odvodnění kalu během krátké fáze odtahu, trvající obvykle 2 až 3 minuty, a využívá vysokotlakého sání k zachycení kalu. Tento systém sběrným potrubím přenáší kal do zahušťovače. AirLift i provzdušňovací systém sdílejí stejný zdroj procesního vzduchu a pracují synchronizovaně během fáze, kdy je dekantér AirLock plný.

Klíčovým prvkem je rozvodné potrubí, které zajišťuje správný přívod odpadní vody a optimální kontakt pro biosorpci, což podporuje simulace proudění kapalin (CFD) pro optimální uspořádání rozvodných potrubí, postranních potrubí a otvorů.

Optimalizace proudění s využitím CFD analýz.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY

Technologie Triple A byla implementována při intenzifikaci ČOV Rottenburg v Německu (46 000 EO) . Proces byl dostatečně instalován do stávající nádrží, s cílem navýšení kapacity čistírny. Systém AAA dokázal v průměru odstranit 66% CHSK a 43 % fosforu a dosáhl průměrné míry eliminace celkového dusíku 36 %, jak j znázorněno na obrázku.

Zavolejte nám

Získejte profesionální řešení na míru. Navštivte naši stránku s kontakty a zavolejte nám, nebo napište e-mail. Sídlíme ve městě Slatiňany v okrese Chrudim, obchodní zastoupení máme po celé ČR, v Polsku a na Slovensku.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Prohlédněte si Zásady ochrany osobních údajů.